Nicole Corsten is klinisch geneticus in het UMCG. Zij begeleidt mensen met een ernstige erfelijke ziekte én een kinderwens. Om te voorkomen dat zij die ziekte aan hun kind overdragen, kunnen ze kiezen voor PGD: pre-implantatie genetische diagnostiek.
De nieuwe aflevering van de podcastserie De Genezers vertelt Corsten over deze techniek. Bij PGD is de embryo - ontstaan door IVF – in het laboratorium onderzocht, voordat het in de baarmoeder wordt geplaatst. Alleen embryo's die vrij zijn van een erfelijke aandoening worden geselecteerd en geplaatst.
Anna Velting is drager van een ernstige erfelijke ziekte en koos voor PGD. Zij vertelt in de podcast hoe zwaar het is om via PGD een kind te krijgen, maar dat het uiteindelijk al die moeite waard is.
Beluister de podcast
Klik hier om de podcast te beluisteren via Apple podcasts.
De Genezers is een
serie podcasts van RTV Noord en UMCG. In iedere aflevering praat Radio
Noord-journalist Pieter de Hart met een 'genezer' en met een patiënt
over een ziekte en de behandeling van die ziekte.